Lajmet E fundit

E quajtur vajza më e bukur në botë kur ishte vetëm 10 vjeç, ja si duket ajo sot E Mrekullueshme

Kjo vajzë e vogël dikur ishte mbiquajtur “vajza më e bukur në botë” në vetëm 10 vjeç. Thylane Blondeau, 7 vjet më vonë dhe tashmë fytyra e markës L’Oréal. Bukuroshja e re tashmë është dashur ta vërë në pritje karrierën e saj të modelimit pas skandalit Vogue i cili e kishte veshur atë me rroba për të rritur. Kthimi në një jetë të jashtëzakonshme në pasarela.

Sytë e bukur blu, buzët e plota, një vështrim misterioz, Thylane Blondeau e bukur magjeps që nga fëmijëria e saj e hershme. Ishte vetëm 4 vjeç që ajo u bë modele dhe disa vjet më vonë mori titullin “vajza më e bukur në botë”. Në vetëm 17 vjeç, ajo po kandidon për etiketimin e lartpërmendur të “fytyrës më të bukur në botë”. Por kush është ajo dhe cila është prejardhja e saj? Larg nga të qenit e panjohur në batalion, bukuroshja është fryt i dashurisë së futbollistit Patrick Blondeau dhe aktores Veronika Loubry.

Thylane Blondeau lindi më 5 Prill 2001 në qytetin e bukur të Aix-en-Provence. Nëna e tij Véronika Loubry është një njeri i famshëm i viteve ’90 dhe babai i tij, Patrick Blondeau, është një futbollist i cili pati një kulm të suksesit në të njëjtat vite. Ishte shumë herët që karriera e biondes së bukur filloi që në vitin 2005, në vetëm 4 vjeç, ajo tashmë po parakalonte për Jean-Paul Gauthier gjatë Javës së Modës në Paris.
Çikë këpucësh në 2010. Kur u fotografua për Vogue, ajo krijoi një trazirë duke pozuar me veshje për të rritur. Këto foto janë kritikuar sepse ato janë sugjeruese dhe çojnë në debat mbi hiperseksualizimin e fëmijës.

Cili është hiperseksualizimi i vajzave të reja?
Nuk është e pazakontë, edhe sot, të shohësh konkurse mini-miss të organizuara në Shtetet e Bashkuara. Vajzat e vogla shihen duke parakaluar me rroba banje dhe duke imituar pozat sugjestionuese në vetëm 5 vjeç. Hiperseksualizimi është dhënia e një karakteri seksual për një sjellje që nuk e ka atë në vetvete. Kështu e shohim dukurinë e fenomenit lolita, marrë nga libri i Nabokov, ku një burrë rreth të pesëdhjetave flirton me vajzën e tij, atëherë 13 vjeçe. Përkundër censurës së gjatë të këtij libri, ne vazhdojmë të shohim në sjelljen e veshjeve të egër para-adoleshentëve që janë të ngjashme me atë të modës së të rriturve. Por kjo tendencë shoqërore nuk është aspak e parëndësishme ose si rezultat i dëshirës për t’u rritur nga ana e këtyre vajzave të reja.
Ky hiperseksualizim ndihmon për të konfirmuar imazhin e përcjellë nga media e gruas-objekt. Ky fenomen thekson pabarazinë midis grave dhe burrave dhe fut që në moshë të vogël që trupi mund të instrumentalizohet nga vajzat e reja në mënyrë që të korrespondojë me diktatet e shoqërisë të cilat dëshirojnë që një grua të jetë e disponueshme, seksi dhe erotike. Ky prioritizim i paraqitjes në dëm të personalitetit të vajzave të reja mund të çojë në çrregullime të hershme të ngrënies, qëndrime vetëlënduese dhe depresion të fëmijërisë.

Shenjtërimi i vajzës së re
Skandali i Vogue kalon dhe suksesi i Thylane të ri vazhdon. Ajo u kthye në vitin 2017 si fytyra e markës kozmetike L’Oréal. Në vitin 2019, është fytyra e tij që shpërblehet nga përdoruesit e internetit. Revista TC Candler lëshoi ​​renditjen e saj të fytyrave më të bukura të vitit 2018 dhe ishte Aixoise e re ajo që u zgjodh.
Pasi u quajt “vajza më e bukur në botë”, Thylane është zyrtarisht më e bukur në botë dhe rrëzon nga froni Liza Soberano, një aktore dhe model Filipino-Amerikane që fitoi këtë titull në 2017. Një dallim ndaj të cilit reagon biondja e re në Instagram me entuziazëm: “Nuk mund ta besoj … Faleminderit shumë TC Candler dhe faleminderit të gjithëve që më votuan. Nuk mendoja se isha numri 1 ” Shihni fotot ne linkun ne vijim: