Lajmet E fundit

Ornella Muti Mbush 65 Vjec, SHlKONl Si Duket Sot YIIi I Kinematografisë Italiane..

Ornella MUTl feston 65-vjetorin e lindjes dhe homazhet për të kanë vërshuar.
Aktorja njihet në Itali e në mbarë botën për bukurinë e saj të rrallë, dhe mjaft role të rëndësishme që i janë besuar, përmes të cilave dëshmoi se është dicka më shumë “sesa thjesht një fytyrë e bukur“

Suksesin e njohu që 14 vjec, me filmin “La moglie più bella”. “Më kanë ndodhur shumë gjëra në jetë, por janë gjëra me të cilat janë përballur kushedi sa njerëz të tjerë, nuk jam ndonjë her;oinë”, thoshte në 2017-tën.
Aktorja rr;ëfente se ishte konsideruar gjithmonë një simbol se;ksuaI, por kjo sipas saj, kjo e kishte penalizuar.