Lajmet E fundit

Emanuela Zbulon Çfarë Ndodhi Me Xhensilën…

Cifti i njohur i shoubizit shqiptar, Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj nuk e kanë nxjerre asnjehere nda dita kur lindi vajzën e saj.
Kjo eshte bere shkak qe njerezit te komentojne, aludojne e bejne thashetheme.

Por kur vjen puna tek femija, komentet negative te bejne ‘bis-he’.
Keshtu ka reaguar edhe Xhensila, kur ne Instagramin e këngëtares një komentues i shkruante se vajza i vuan nga sind-roma doën.
Ndër të tjera Xhensila e quante komentuesin “njeri psi-qik dhe të ndyrë” dhe shtoni se vajza e saj nuk ka asnjë ‘mangësi’.

Termi i përdorur nxiti themeluesen e “Do-wn Syndr-ome Albania”, Emanuela Pepkola Zaimi e cila shkruajti në faqen e saj në Facebook duke mos u dakortësuar më fjalën ‘mangësi’ . Por çfarë ndodhi mes tyre? A pati një komunikim për tu sqaruar më tej?

Emanuela ishte sot e ftuar në programin e përditshëm në IN Tv ‘Trokit’ ku foli për aktivitetet e djeshme rreth sensibilizimit ndaj sindr-omës teksa sqaroi edhe debatin që zuri vend në mediat online.
E pyetur nga moderatorët Ermal Peçi dhe Sara Gjordeni nëse pati një komunikim me Xhensilën përtej mediave sociale, ajo tregoi:

‘Nuk duhet të përdorim diag-noza si ps-iqik, si kundërpërgjigje. Mendoj se ajo e bëri padashje, mbase mungesë informacioni.
Unë kam fituar imunitet, por nënat e fëmijëvë më shtyjnë të reagoj në këto raste. Folëm privatisht, e vetmja hatërmbetje e saj ishte përse nuk e mora direkt në telefon apo ti shkruaja një sms. Por nuk e kisha numrin atë mbrëmje.
Ajo ta ketë vajzën me jetë. Fansat e saj më kërcënuan’ – shtoi drejtuesja e ‘DSA’.