Lajmet E fundit

I Keni Parë Këto Pika Në Xhamat E Makinave? S’e Keni Idenë Për Çfarë Shërbejnë

Të gjithë ata që mësohen të udhëtojnë, shpesh në një makinë moderne, me siguri kanë vërejtur një grup të vogël pikash të zeza, në dritare .

Kjo veçori zakonisht nuk shihet në veturat e vjetra, vetëm në ato më moderne. Atëherë, çfarë janë këto pika të zeza?
Kjo bandë e zezë njihet si band frit ose frit. Është një lloj bojë qeramike e pjekur, e cila depozitohet në skajet e xhamit, përpara trajtimit të nxehtësisë së saj, shkruan meganews.al.
Qëllimi më i rëndësishëm i kësaj bojë qeramike është vula mbrojtëse, e cila ngjit xhamin, për ta mbrojtur atë nga rrezatimi ultravjollcë.Ndiqen! videon per te kuptuar se per qfare behet fjale:Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…