Lajmet E fundit

“E Takova Mbrëmë, Vuante Nga…”, Ndriçim Xhepa Tregon Momentet E Fundit Të Xhevdet Ferrit

Arti dhe kinematografia shqiptare pësoi një humbje të madhe ditën e sotme. Aktori i njohur Ndriçim Xhepa shprehet i pikëlluar pas ndarjes nga jeta të kolegut të tij, Xhevdet Ferri.

Në një lidhje telefonike për “Neës24”, Xhepa thotë se e kishte takuar aktorin e ndjerë jo më larg se mbrëmë, në spital, ndërsa tha se gjendja e tij ishte e rëndë, pasi vuante bga një sëmundje pulmonare në mushkëri.

Arti dhe kinematografia shqiptare pësoi një humbje të madhe ditën e sotme. Aktori i njohur Ndriçim Xhepa shprehet i pikëlluar pas ndarjes nga jeta të kolegut të tij, Xhevdet Ferri.Në një lidhje telefonike për “Neës24”, Xhepa thotë se e kishte takuar aktorin e ndjerë jo më larg se mbrëmë, në spital, ndërsa tha se gjendja e tij ishte e rëndë, pasi vuante bga një sëmundje pulmonare në mushkëri.

“Nuk është se nuk i kam ditur gjërat që në pranverë. Por besoj se mund të jem personi i fundit nga njerëzit e artit që e kam parë mbrëmë.
Unë kur mora njoftimin jo më larg se dje në drekë që nuk ishte mirë i shkova në spital dhe qëndrova deri në orën 9. Bënë një tolerancë mjekët, një mjek reanimator. Ndoshta bëra mirë, ndoshta keq pasi e pashë në gjendje të keqe. Mjeku tha që kishte shpresa shumë të vogla.

Më shpjeguan gjithçka, e mbanin me frymëmarrje të drejtuar. As 24 orë nuk janë mbushur kur e kam parë për herë të fundit. Fola sot me të shoqen pasi kishim një dëshirë që Sanatoriumi të bëntë një përpjekje por fundi është siç po bisedojmë dhe s’më erdhi në mendje që do vinte kaq shpejt, brenda 24 orëve.Ndiqen! videon per te kuptuar se paer qfare behet fjale:Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Ishim shumë miq bashkë, jemi ata aktorë që përkojmë si kohë dhe si moshë. Jemi aktorët e fillimit të punës në teatër, dhe në kinema. Xhoda kontribuoi në shumë filma, është 2-3 vjet më i ri se unë.

Kam punuar shumë tepër me të se sa të tjerët. Kemi qenë tek ‘Vendimi’ te ‘Dasma e Sakos’, te ‘Delegacioni’, te ‘Treni niset në 7 pa pesë’.Ndiqen! videon per te kuptuar se paer qfare behet fjale:Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Kemi shkuar bashkë në Përmet kur xhiruam filmin e fundit. Kemi bashkëpunuar edhe tek Universiteti pasi ka qenë dekan i Arteve ndërsa unë isha pedagog i jashtëm. Në 96’ kemi qenë bashkë deputetë në parlament, pavarësisht kohës së keqe kur përkoi dhe pse ishte parlament cilësor.