Lajmet E fundit

A E Keni Ditur Vajza E Kujt Është Bukuroshja Diellza Kolgeci ?

A E Keni Ditur Vajza E Kujt Është Bukuroshja Diellza Kolgeci ?

Ky është Remzi Kolgeci. Dikush e quajti tradhtar e dikush hero. Ai dikur ka qenë njeri me peshë shumë të madhe në Jugosllavi e veçanërisht në Kosovën e Metohinë e atëhershme.Fotografitë janë të siguruara nga burime të Theranda Post-it dhe janë duke u publikuar për herë të parë.

Në fotografi shihet duke mbajtur një manifestim në Carralevë, të quajtur “Në kujtim të Aradhës Partizane “Avdulla Shabani”, më 20 prill të çdo viti.Me Remziun bashkë është edhe udhëheqësi komunist shqiptar, Fadil Hoxha.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

Kurse në disa fotografi tjera shihet teksa mban fjalim në qendër të Suharekës me rastin e festës së ditëlindjes së udhëheqësit Jugosllav, Josip Broz Tito, më 25 Maj. Atë shumë e njohin si babai i Diellza Kolgecit e cila është aktore, modele e dikur provoi edhe të këndonte.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..