Lajmet E fundit

‘Mimoza Llastica’, Tregon Jetën Në Zvicër: Burrin E Kam Shef Policie, Zviceranët Nuk Pyesin Për Masa

Aktorja Zhaklina Dhimojani, dikur ne rolin e ‘Mimoza Llastices’ ka qene e ftuar ne nje lidhje me skype ne emisionin “Rudina” direkt nga shtepia e saj ne Zvicer.

Gjate emisionit u ritrasmetua edhe nje pjese nga filmi i famshem qe te gjithe mbajme mend dhe ajo vete u emocionua.

Me tej Zhaklina tregoi gjate intervistes per situaten ne Zvicer, si edhe foli per marredhenien e saj me baashkeshortin dhe vajzen ne koherat e karantinimit. Sipas aktores Zvicra nuk ka vendosur shume masa dhe se vete zvicerianet mendojne se jane popull me imunitet. Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

Megjithate ajo tha masat me te zakonshme tashme edhe atje jane mosgrumbullimi ne grupe me me shume se 5 veta, dhe ne rruge kur del askush nuk kontrollohet vetem se kur ben pazarin duhet ruajtur distanca.Ndiqen! videon per te kuptuar se per qfare behet fjale:Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Madje gjate bisedes ajo tregoi nje episod kur nje grua e moshur e kishte pare ate ne rruge me maske ne fytyre e i kishte thene ‘Ej jemi ne Zvicer ne! duke pretenduar se ata kane imunitet si popull.Ndiqen! videon per te kuptuar se per qfare behet fjale:Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Ndersa kur e pyeten per karantinen ajo tregoi se mezi e kishte bindur bashkeshortin te qendronin ne shtepi.
Ajo tregoi se i shoqi dilte vetem per konference shtypi pasi ishte shefi i policise.Ndiqen! videon per te kuptuar se per qfare behet fjale:Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Pasta tregoi nje pjese nga dita e saj: Diten e para ka qene vetem e fiksuar pas kuzhines e ndersa pas disa ditesh kaloi tek nderrimi i garderobes pastaj sport ne oborr, Netfliks dhe jo shume libra. ‘Por nuk kam qene kurre njeri qe me mungon e dalura vetem se me mungon te mos kem mundesi te pres nje bilete dhe te shkoj diku’ – tregon ajo