Lajmet E fundit

A Do T’i Marrin Pensionistët Edhe Nga 100 € Shtesa Për Muajin Dhjetor?

A do t’i marrin pensionistët edhe nga 100 € shtesa për muajin Dhjetor?
Pensionistët kosovarë në muajin Nëntor përfituan nga 100 euro shtesa, si pjesë e masës së Qeverisë.

Megjithatë, kjo nuk do të vlejë për muajin e fundit të këtij viti kalendarik, pra Dhjetor, përcjell 07 Press.Ndiqen! videon per te kuptuar se per qfare behet fjale:Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Gjithsesi, kryeministri Kurti ka thënë se me buxhetin e ri, të miratuar mbrëmë e që kap shifrën prej 2.7 miliardë euro, kanë paraparë që asnjë pension mos të jetë nën 100 euro.