Lajmet E fundit

Receta Që Mjeku Nuk Ua Tregon: Mëlçia Do Të Jetë Si E Re Dhe Do Të Dukeni 10 Vjet Më Të Rinj

Receta që mjeku nuk ua tregon: Mëlçia do të jetë si e re dhe do të dukeni 10 vjet më të rinj
Mëlçia quhet edhe si laborator i organeve që kryejnë funksione të ndryshme, tretjen e yndyrave, hedhjen jashtë të helmeve dhe shumë tjerave.

Ushqimi i dëmshëm, shprehitë jo të mira ndikojnë në punën e secilit organ në organizëm, kështu edhe në mëlçi. Ushqehuni shëndetshëm, hidhni ushqimet e dëmshme nga menyja.
Ajo që ju ndihmon është ky lëng natyral që ofron dobi të shumta për shëndetin tuaj:

Pastron gjakun, përtërinë tretjen. E forcon sistemin imun, detokson trupin, parandalon inflamacionet dhe infeksionet, ndikon kundër kancerit, vepron si antioksidues, përmirëson metabolizmin, ul nivelin e kolesterolit dhe sheqerit në gjak, ndikon mirë në lëkurë.
Përbërësit e nevojshëm: 2 limonë; trangull; Një grusht majdanoz; 200 ml ujë.

Përgatitja dhe mënyra e konsumimit:
Përbërësit i aplikoni në blender derisa të fitoni një lëng. Këtë lëng ta konsumoni për një muaj, nga një gotë, 1-2 herë në ditë. Më pas bëni pauzë prej dy javë, pastaj mund ta përsëritni.