Lajmet E fundit

Personazhet e njohura shqiptare me më së shumti ndjekës në Instagram

Instagrami si një prej mediave sociale më të përdoruar, ka bërë për vete edhe yjet shqiptare, të cilët përmes tij janë më afër fansave të tyre dhe promovojnë çdo projekt dhe aktivitet muzikor pa lënë anash edhe përditësimin nga jeta e përditshme.

Puna dhe përkushtimi i tyre është shpërblyer edhe me një numër të madh ndjekësish. Disa prej tyre tashmë kanë kaluar shifrën e miliona perosnave e këto shifra vazhdojnë të rritën nga dita në ditë.
Përveç kësaj, Instagrami është edhe një burim i të ardhurave financiare që vjen si rezultat i popullaritetit dhe numri t madh të ndjekësve.
Telegrafi më poshtë ka renditur disa prej personazheve shqiptare me më së shumti ndjekës në Instagram:

Loredana
Reperja shqiptaro-gjermane krahas një karriere të suksesshme, fama nuk i ka munguar as në rrjetet sociale, ajo aktualisht numëron tre milionë ndjekës.
https://www.instagram.com/loredana/?utm_source=ig_embed&ig_rid=68b68aa7-7651-49e5-b7f6-458adab44a03
Në pozitën e dytë qëndron këngëtarja e njohur, Dhurata Dora, e cila ka grumbulluar dy milionë e 300 mijë ndjekës në Instagram.

https://www.instagram.com/dhuratadora/?utm_source=ig_embed&ig_rid=8db8dd6e-7efb-465b-b614-25dcecf241a3
Ndonëse ka qëndruar larg angazhimeve profesionale vitin që lame pas, Enca ndan numër të njëjtë ndjekësish me Dhurata Dorën, këngëtarja nga Shqipëria deri tani ka arritur në shifrën e dy milionë e 300 mijë.
https://www.instagram.com/enca/?utm_source=ig_embed&ig_rid=da173094-544e-409a-a197-76d7975c10f8

Personaliteti i njohur televiziv, e cila mikson me shumë zgjarsi karrierën mes moderimit dhe këndimit, Luana Vjollca, në këtë rrjet sociale ka dy milionë ndjekës.
https://www.instagram.com/luanavjollca/?utm_source=ig_embed&ig_rid=dee3429b-2c95-4ecf-be2b-dc9600da7be3
Përveç që ka ndërtuar një karrierë të sukseshme muzikore, Kida është mjaft e ndjekur edhe në rrjetet sociale, vetëm në Instagram ajo ka një milion e 800 mijë të tillë.
https://www.instagram.com/kida/?utm_source=ig_embed&ig_rid=f3fabfe7-acbd-41b5-927c-4217c21c1d63

Këngëtarja e njohur, Dafina Zeqiri, prej kohësh ka kaluar shifrën e 1 milion ndjekës, teksa aktualisht ka një milion e 700 mijë persona që janë kurreshtarë dhe përcjellin çdo postim që ajo bën.
https://www.instagram.com/dafina.zeqiri/?utm_source=ig_embed&ig_rid=111d8d7f-a148-4772-a562-bd5bec3c1a9f
Në këtë pozitë renditet krijuesja e hitit “Celsi i zemrës”, e cila po ashtu numëron gjithsej një milion e 700 mijë ndjekës në llogarinë e saj të Instagramit.
https://www.instagram.com/xhensilamyrtezaj/?utm_source=ig_embed&ig_rid=cb646e7b-2150-40d2-b827-33f79325d55e
Numër të njëjtë ndjekësish ka dhe reperi i njohur nga Shqipëria, Noizy, me një milion e 700 mijë ndjekës deri tani.
https://www.instagram.com/noizy/?utm_source=ig_embed&ig_rid=7aff6544-8b99-4e3f-824b-8ddc1b4f0057