Lajmet E fundit

Çfɑɾë po ndodh? Ʋɑshíngtoní ndëɾhyn në Shqípëɾí me pɑɾɑlàjmëɾímín e fɾìkshëm,zgjedhje të pɑɾɑkohshme mùnd të…

I ftuar per Top News avokati Spartak Ngjela ka komentuar zhvillimet e fundit politike. Ngjela paralajmëron zhvillime të bujshme.
 

Sipas tij qeveria mund të bjèrë dhe në krye vjen Lulzim Basha me ekipin e ri në mbështetje të SHBA-së. Do t’iu jemi mirenjohes nese do te na ndìhmonit që të mirmbajmë faqen vetëm duke shtypur(MBI RR.EKL.AMEN) që ndodhet më poshtë.Faleminderit për mirkuptimin SHQIPE.

“Basha, nuk di sa i fortë është vetë, por di që e përkrah Uashingtoni. Kjo dihet tashmë. Fakti që e përkrah SHBA, rrezìkohet Rama. Se mund të kemi zgjedhje deri në mars. Por nëse Basha bie, PD s’vjen kurrë në pushtet. Se ai tjetri që do të bëhet lider i PD, atë nuk e do SHBA, le që e shkàtërroi partinë këto 30 vjet.

Basha në fillim më dukej mediokër, por tani po mban fjalime normale. Se po flet me gjuhën e Uashingtonit. Po të vazhdojë Basha, PD do ketë krìzë, por ky kryetar duhet të nxjerrë ekip të ri, dhe me përkrahjen e plotë të SHBA-së mund të hèqë qeverinë se nuk mund të rrijë 12 vjet. Por duke shkàtërruar plotësisht Berishën”, tha Ngjela për Top News.