Lajmet E fundit

Indrit Hoxha sfidon hapur deputeten e PD-së: Boll u ktheve në vegël të Lulzim Bashës! Më vjen keq ku ka degraduar gjuha jote! Eja me mua në bazë e të shohësh kujt i takon fundi…

Demokrati Indrit Hoxha ka reaguar pas një postimi në rrjet nga deputetja e Bashës, Jorida Tabaku i cila tha se dje Berisha preku fundin politik.

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD fton Tabakun të zbresë në bazë dhe ta kuptojë se kujt i ka ardhur fundi politik.

“Me vjen keq ku ka degraduar gjuha e deputetes Jorida Tabaku! Baza po te pret Jorida! Eja ne baze te shikojme dhe te takojme demokratet e do te duket se per ke eshte fundi politik; per ju qe se bashku me Lulzim Bashen dhunuat, plagoset dhe helmuat demokratet qe ju kane zgjedhur per ti perfaqesuar apo per ne, shumicen e partise demokratike qe kerkojme rikthimin e dinjitetit te opozites shqiptare. Boll u kthyet ne veglat e Lulzim Bashes i cili ka vetem nje qellim, pasurimin e tij dhe familjareve te tij, mbajtjen e regjimit te Edi Rames ne kembe ne kurriz te mbi 600.000 qytetareve qe votuan heren e fundit partine demokratike”, shkruan Hoxha.