Lajmet E fundit

Lajmi fundit/ Procedohen penalisht nga policia Flamur Noka dhe Gazmend Bardhi

Flamur Noka dhe Gazmend bardhi janë proceduar penalisht nga policia.
Në vijim të veprimeve u proceduan penalisht shtetasit:

G. B., për veprat penale “Shkelja e rregullave mbi lën dët plas ëse dhe djeg ëse dhe radi oaktive” dhe “Stërvitja për prodhimin dhe përdorimin e paligjshëm të ar mëve e lë ndëve të tjera të rrezikshme”;
F. N., për veprat penale “Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime e manifestime të paligjshme” dhe “Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit” vijon…
Zbulohen emrat e personave të arrestuar dhe atyre që u proceduan në gjendje të lirë pas protestës së djeshme tek PD.

Shaban Halili, Gentjan Lamnica, Agron Gjura, Xhevahir Georgiev, Alban Zaimi, Arkimed Lushaj, Hajredin Gjura, Denis Luku, Valdrin Dervishaj, Arben Dervishaj, Orges Dervishaj, Qendrim Dervishaj, Arben Dervishaj, Selman Krasniqi, Albano Sotolaj, Ber Begeja, Duleman Marku, Mirash Rrathtori, Emiliano Çekini, Gjon Pepaj, Klavdo Çekini, Armando Çardaku, Agustin Pali, Oltion Zenelaj, Albi Peti, Arian Mezini, Ardian Myrto, Ylli Gosturani, Armando Alldervishi, Vendim Demaj, Afrim Deda, Sokol Ndreu, Orian Meta dhe Stivi Luku.
Proceduar ne gjendje te lire:

Gazment Bardhi, Flamur Noka, Resul Fidani, Jurgen Rexhepi, Dritan Konda, Arif Bicprendi, Ergys Hoxha, Irel Elezi, Azem Çira, Dori Alikaj, Aleks Marku, Argjend Ferati, Ismail Ferati, Senad Gucija, Julzim Kokomani, Zyber Kokomani, Armand Lekgegaj dhe Gjok Nikolli.