Lajmet E fundit

Zotëron vilë dhe ‘flotë makinash’ në moshën 7-vjeçare, por nuk arrin dot …

Mompha Junior pretendon të jetë milioneri më i ri në botë pasi ai zotëronte një vilë private në moshën shtatë vjeçare dhe udhëton nëpër botë me avion privat.
Personazhi i njohur i medieve sociale para adoleshencës – emri i vërtetë i të cilit është Muhammed Aëal Mustapha – tregon rregullisht stilin e jetës së tij përrallore për 25,000 ndjekësit e tij në Instagram.

Në një postim ai shfaqet në kofanon e një Bentley Flying Spur të cilën babai i tij ia bleu si makinën e tij të parë.
Në një tjetër ai pozon me një Lamborghini Aventador të kuq, i veshur nga koka te këmbët me rroba firmato, teksa komenton: “Gëzuar ditëlindjen për mua”
Makinat e tjera të tij luksoze përfshijnë një Ferrari të parkuar jashtë vilës së tij private në Dubai.
Muhamedi është djali i milioneres nigeriane të internetit Ismailia Mustapha, e njohur në vend si Mompha.

Vetë Mompha ka shije të shtrenjta si djali i tij, i njohur për shpenzimet ekstravagante dhe stilin e jetës “elitare”.
Mompha Junior pretendon të jetë milioneri më i ri në botë pasi ai zotëronte një vilë private në moshën shtatë vjeçare dhe udhëton nëpër botë me avion privat.
Personazhi i njohur i medieve sociale para adoleshencës – emri i vërtetë i të cilit është Muhammed Aëal Mustapha – tregon rregullisht stilin e jetës së tij përrallore për 25,000 ndjekësit e tij në Instagram.

Në një postim ai shfaqet në kofanon e një Bentley Flying Spur të cilën babai i tij ia bleu si makinën e tij të parë.
Në një tjetër ai pozon me një Lamborghini Aventador të kuq, i veshur nga koka te këmbët me rroba firmato, teksa komenton: “Gëzuar ditëlindjen për mua”.
Makinat e tjera të tij luksoze përfshijnë një Ferrari të parkuar jashtë vilës së tij private në Dubai.

Muhamedi është djali i milioneres nigeriane të internetit Ismailia Mustapha, e njohur në vend si Mompha.
Vetë Mompha ka shije të shtrenjta si djali i tij, i njohur për shpenzimet ekstravagante dhe stilin e jetës “elitare”.
Ai kalon kohë mes Lagos dhe Emirateve të Bashkuara Arabe teksa ndan fotot e tij me miliona ndjekës në Instagram.
Në foto ai shihet gjithashtu ose duke mbajtur tufa me kartëmonedha, duke qëndruar në hotele me pesë yje ose duke drejtuar super makinat e tij.
Mompha bleu shtëpinë e parë luksoze të djalit të saj në vitin 2019 kur ai ishte shtatë vjeç.

Babai krenar beson se Mompha i vogël është shumë i talentuar dhe arritjet e tij duhen festuar.
“Pronari më i ri i një shtëpie në botë ka veshur Guçi dhe meriton të gjitha lëvdatat që ka kryer të gjitha detyrat e tij”, thotë ai për djalin e tij.
Mompha besohet se e ka bërë pasurinë e tij nga këmbimi i huaj, por tashmë përballet me akuza të pastrimit të parave.
Ai u mbajt në paraburgim në fillim të këtij muaji dhe më vonë u lirua me kusht pasi pagoi 300,000 dollarë, sipas medieve të huaja.