Lajmet E fundit

E njihni këngëtarin ne fotografi, sot është shumë i kërkuar nga të gjithë (FOTO)

E gjetët menjëherë apo ju desht që ta kerkoni e lexoni këtu.
Këngëtari në foto është Bujar Qamili.
Bujar Qamili është këngëtar shumë i njohur. Fillimisht ka kënduar në koncertet e fëmijëve, që organizoheshin në atë kohë në shkollë. Këtu lindën edhe hapat e para të talentit të tij në muzikë. Më pas, aktivizohet në “Grupin e Rinisë”. Për herë të parë në skenë është ngjitur në vitin 1974, dhe ka mbi njëzet e katër vite që ai nuk është larguar asnjëherë nga kënga.

Çmimet që Bujar Qamili ka fituar gjatë karrieres së tij të gjatë artistike janë shumë por si më të rëndësishmit dhe që vlejnë të theksohen janë çmim i parë në Festivalin e Këngës Shkodrane. Çmim të dytë në “Mbrëmje të Muzikës Popullore”, çmim të tretë tek spektakli “12 në Hollivud”, çmim të parë tek “Maratona e Këngës Popullore Shqiptare”, çmim të parë tek “Festivali Mbarëkombëtar i Këngës Popullore Shqiptare” në Elbasan. Ka fituar edhe Diskun e Artë të Këngës Popullore Shqiptare. Kohët e fundit, mori çmimin e publikut nga Festivali, “Folk Univers”. Për kontributin e dhënë në muzikë, ka marrë titullin më të lartë që i jepet një këngëtari, “Këngëtar i Urdhërit, Naim Frashëri i Artë”.

Në Dhjetor 1980, Bujar Qamili merr pjesë në Festivali I 19-Të Në Rtsh me këngën “Dhe Mbi Shkëmb Bukën Prodhojmë”.

Në vitin 1996, Bujar Qamili pu blikon albumin “Nuk Jam Ma Sikur Atehere”.

Në Nëntor 2013, Bujar Qamili merr pjesë në Musical-Fest 2013 me këngën “Hajde Sonte Rri Me Mu”.

Në Tetor 2013, Bujar Qamili & Xeni marrin pjesë në Zhurma Show 2013 me këngën “Dy Bylbyla Ne Nje Gem”.

Në Mars 2014, Bujar Qamili merr pjesë në Kenga Ime 2014 me këngën “Pranvera Filloi Me Ardhe”.

Më datë 3 Qershor 2014, Bujar Qamili pu blikon vid.eoklipin “Qejfi Bahet Me Shkodrane”. Me këtë këngë, Bujar Qamili merr pjesë në Kenga Ime 2014 në vitin 2014.

Më datë 29 Mars 2016, Bujar Qamili pu blikon vid.eoklipin “Syni Synin Dashuronte”.

Më datë 6 Dhjetor 2016, Bujar Qamili pu blikon vid.eoklipin “Je E Bukur Shkodra Jeme”.

Më datë 22 Qershor 2017, Mateus Frroku & Bujar Qamili pu blikojnë vid.eoklipin “Rrak Tak”. Muzika e këngës u punua nga Kledi Bahiti, teksti u shkrua nga Filloreta Raçi (Fifi). Vid.eoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 21 Korrik 2017, Rovena Ibrahimi & Bujar Qamili publikojnë vid.eoklipin “Zemra Me Ka Mbet”. Muzika e këngës u punua nga Adrian Hila, teksti u shkrua nga Adrian Hila.

Në Maj 2019, Luana Vjollca merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 2019 me këngën “Mi Dhe Flake Mallit Tim”, në bashkëpunim me Bujar Qamili.

Më datë 10 Korrik 2019, Korab Shaqiri pu blikon vid.eoklipin “Vere E Dashni”, në bashkëpunim me Bujar Qamilin. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Korab Shaqiri.

Më datë 28 Dhjetor 2019, Klodiana Vata & Bujar Qamili pu blikojnë vid.eoklipin “Gëzuar Vitin E Ri”.

Më datë 6 Korrik 2020, Bujar Qamili pu blikon vid.eoklipin “Goca Gjithe Lezet”. Vid.eoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 4 Shkurt 2021, Bujar Qamili pu blikon vid.eoklipin “Shokun Tone Po Martojme”.

Më datë 17 Maj 2021, Bujar Qamili pu blikon vid.eoklipin “Vllaznia Jone Kuq E Blu”.