Lajmet E fundit

Zelensky zbulon telefonatën me Ramën: Vlerësojmë ndihmën dhe mbështetjen e Shqipërisë!

Presidenti i Ukrainës Volodimir Zelensky shprehet se ka zhvilluar një telefonatë me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama. Ai shkruan në Twitter se folën me Ramën për pushtimin e Ukrainës nga Rusia.

Ai thotë se vlerëson ndihmën praktike dhe mbështetjen e Shqipërisë në këtë kohë të vështirë duke shtuar se po bëhet gjithçka për t’i dhënë fund lu.ftës.

“Pata një bisedë telefonike me ?? Kryeministrin @ediramaal. Foli për lu.ftën kundër pushtuesve rusë. U diskutua për punën e përbashkët në kuadër të ??. Ne vlerësojmë ndihmën praktike dhe mbështetjen e Shqipërisë në këtë kohë të vështirë. Ne po bëjmë gjithçka për t’i dhënë fund lu.ftës. #StopRusia”, shkruan Zelensky në Twitter.