Lajmet E fundit

Çmimi i naftës kap shifrën rekord, Semi gjen zgjidhjen më të mirë të mundshme

Çmimi i naftës në Shqipëri ka shkuar në 230 lekë për litër.
Përveç faktorëve të brendshëm, një nga shkaqet kryesore është lufta ne Ukrainë dhe sanksionet ndaj Moskës, e cila ka rritur çmimin në burën ndërkombëtare.

Kjo rritje rekord ka sjellë reagimin e Semi Jaupajt, shoqes së Bora Zemanit. Ish-banorja e BBV ka postuar disa fotografi duke pozuar në makinë ku ka treguar se si po e zgjidh problemin e këtij fenomeni.

“Nafta shumë e shtrenjtë ndaj zgjedh të jem pasagjere”, ka qenë përshkrimi në foto, duke treguar se Semi nuk e përdor më makinën për shkak të rritjes së çmimit.