Lajmet E fundit

Ja kë fajson Lulzim Basha për humbjen …

Partia Demokratike ka mbledhur grupin parlamentar vetem nje dite pasi humbi zgjedhjet e pjesshme ne 6 bashki te vendit.
Basha ka deklaruara para deputeteve se “6 marsi ishte kurth pas 8 janarit dhe ne u vendosem para detyrimit per te marre pjese ne zgjedhje”. Duke nenkuptuar keshtu presidentin qe caktoi daten ne fjale.

Po ashtu Basha ka deklaruar se rezultati i ketyre zgjedhjeve ka qene larg pritshmerive.Nderkohe diten e neserme do te mblidhen organet e tjera te partise per te diskutuar per situaten politike.
Gjate dites se sotme, Basha eshte pyetur nga gazetaret nese do te jepte doreheqjen pas rezultateve te uleta, por ai u shprehet se “kushdo qe me kerkon te braktise betejen time, per pershpejtimin e reformimit te PD-se dhe reformes zgjedhore, do te zhgenjehet”.

Per me teper Basha deklaroi se nuk ka humbur asnjehere ne jeten e tij, por eshte bere deshmitar i masakrave zgjedhore.
Kujtojme qe ne zgjedhjet e pjesshme te 6 marsit, Partia Demokratike nuk arriti te fitoje asnje kryetar bashkie. Pese u fituan nga Partia Socialiste dhe bashkie e Shkodres u fitua nga kandidati i Shte

pise se Lirise, Bardh Spahia.