Lajmet E fundit

(VIDEO)Historia e një greku që u vr.a për Shqipërinë–E vërteta duhet të flasë…

-Histori e jashtzakonshme e një njeriu që dha jetën për Shqipërinë,ësht ajo e Lefter Talos nga zona Vurgut që i përkiste minoritetit grek,por që lindi në ishullin e Korfuzit nga një baba grek dhe një nënë shqiptare.

Cili është personaliteti që dha jetën për Shqipērinë ? Si u përplas me ekstremistët e “Vorio Epirit” ? Çfarë shkruante ai për shqiptarët

edhe pse nuk ishte shqiptar ? SHPERNDAJE sepse e vërteta duhet të flasë,shkruan gazetari dhe dokumentaristi i famëshëm Marin Mema i cili ka bërë dokumentarin për Top Channel,të cilin mund ta shihni në Youtube,këtu: