Lajmet E fundit

“Politika e tmerruar nga prangat”, Ngjela: Do të ketë arrestime ish-ministrash, SPAK po udhëzohet nga…

Avokat Spartak Ngjela ka paralajmëruar të tjera arrestime në radhët e politikës. Duke folur në një intervistë mbi aferën e inceneratorëve, ai ka thënë se të gjithë kanë filluar ta kenë frikë SPAK-un. Sipas tij, do të ketë edhe arrestime ish-ministrash. Avokati tha se lutfën antik0rrups1on e kanë marrë në dorë amerikanët.

“Nuk e keni parë frikën ju ngado është frika por shumë mirë kanë bërë këta që goditën anti-krrups1onin e filluan majtas. Është vlerë kur fillon nga pushteti se pastaj do kaloj andej. SPAK nuk e drejtojmë ne, por Ëashiongtoni. Vetë Blinken e tha se SPAK e drejtojmë ne. Këta vazhdojnë lojën, unë iu them prisni radhën se ka për të gjithë. Shqipëria në këtë moment është e pushtuar nga k0rrups1oni. Shumë mirë që e hapën çështjen e inceneratorëve, ka filluar goditja e ministrave, por do vijojë edhe e ish-ministrave”, tha ai për “MCN”.

Ngjela deklaroi se anti-krrupsoni është zgjuar me fuqi ditët e fundit dhe se këtë e konstaton nga aktiviteti i ambasadores amerikane amerikane Yuri Kim.
“Ata e drejtojnë luftën kundër korr, upsionit. Drejtojnë SPAK. Që të gjithë ata që kanë qenë në pushtete janë të korr, uptuar dihet, do shkojnë në procese penale se shpëton Shqipëria. Rëndësi ka që të identifikohen”, tha ai.