Lajmet E fundit

“Nuk devijoj nga rruga unë”/ Rama: Jam dashnor i gjuhës shqipe dhe i…

Kryeministri Edi Rama nuk i ka kursyer batutat sot në “Opinion” ndërsa tha se ishte dashnor i gjuhës shqipe dhe i gruas së tij. Ai tha se për çështjen e inceneratorëve nuk ka se si t’i hyjë gjemb në këmbë.

Gjemb në këmbë për shkak të devijimit të rrugës nuk më hyn. Unë nuk devijoj nga rruga. Pushteti është tundim i madh. Është historike që në Shqipëri po fillon të ktë një drejtësi që nuk pyet fare. Nëse ke devijuar bujrum para drejtësisë.
Se ju jeni dashnor i madh i mediave. Ka 600 milionë…Rama: Unë jam dashnor i madh i gjuhës shqipe dhe i gruas time

Fevziu: Marrin miliona dhe zhduken, i kërkojnë të japin një shpjegim. A keni opinion për zhdukjen e tyre?
Rama: Rëndojnë pozitën e tyre