Lajmet E fundit

Kafe të shijshme dhe kremoze, ky është truku i thjeshtë që të gjithë e mbajnë sekret

Kafeja është pija e preferuar e të gjithëve dhe pothuajse askush nuk mund ta imagjinojë një mëngjes pa një filxhan kafe të mirë turke. Pavarësisht nëse ju pëlqen e hidhur apo e ëmbël, është e rrallë që ne të lavdërojmë kur dikush arrin masën e duhur.

Nëse jeni edhe një adhurues i kafesë, provoni një truk të thjeshtë, falë të cilit do të ketë një erë dhe shije shumë më të mirë. Ajo që duhet të bëni është të zieni kafen disa herë në sobë. Pra, sapo të vlojë, lëreni sërish në sobë por kini kujdes që të mos derdhet.

Do të vini re se do të jetë më e shijshme dhe me një aromë më të këndshme.