Lajmet E fundit

Me dietën e Mjekut te Njohur Petr Dimko për 4 javë humbisni 23 kg..!? Pa efekte anesore..!?

Me dietën e Mjekut te Njohur Petr Dimko për 4 javë humbisni 23 kg..!? Pa efekte anesore..!?
Profesor Petar Dimkov është një mjek, këshillat e të cilit për ushqim të shëndetshëm dhe jetë të shëndetshme ndiqen nga mijëra ndjekës në mbarë botën. Sot do t’ju prezantojmë dietën e nisur 8-ditore të krijuar nga mjeku, me të cilën shumë arritën të arrijnë peshën e dëshiruar në një kohë shumë të shkurtër.
Shëruesi i famshëm që ndihmoi dhe shëroi njerëzit gjatë gjithë jetës së tij, Petar Dimkov, la pas këtë dietë të mahnitshme që formon trupin dhe shpirtin.

Gjatë kësaj diete 8-ditore, kilogramët fillojnë të shkrihen në mënyrë të papërshtatshme. E provuar dhe e provuar nga shumë njerëz, kjo dietë garanton sokses. Jo vetëm që zvogëlojnë sasinë e toksinave që nuk përthithen, por edhe largojnë shumë shpejt toksinat nga trupi.
Është unike e thjeshtë, jo shumë e vështirë. Buka dhe makaronat përfshihen në këtë dietë. Zgjat 8 ditë për të cilat do të humbni 5-6 kg dhe mund ta zgjasni maksimumi për 4 javë.

Megjithatë, mjaftojnë vetëm 8 ditë për të larguar peshën e tepërt dhe toksinat nga trupi, dhe nëse i kushtoni vëmendje dietës edhe pas përfundimit të dietës, do të vazhdoni të humbni peshë. Shihni vetë efektivitetin e kësaj diete.
DITA E PARË

Zieni një kilogram patate. Ndani ato në pjesë sipas dëshirës, ​​mundësisht në pjesë të barabarta disa herë gjatë ditës. Nuk duhet të përdorni kripë, vaj ose ndonjë aditiv tjetër. Keni vetëm një kilogram patate të ziera për gjithë ditën.

DITA E DYTE

Dita e dytë është e rezervuar për kos. Dy ose tre kanaçe kos me pak yndyrë (mundësisht qumësht dhie) për mëngjes, drekë dhe darkë janë të mjaftueshme për t’ju bërë të ndiheni mirë dhe jo të uritur.

Nëse nuk ju pëlqen qumështi i thartë, atëherë mund të hani kungull të zier ose të pjekur (pa limit), por pa sheqer të shtuar. Varianti i tretë është të ziejmë 4 lugë bollgur në ujë dhe sipas dëshirës shtojmë pak mjaltë dhe aromë limoni (kjo për gjithë ditën).

DITA E TRETE

Për ditën e tretë sigurohen 1,5 kg perime dhe fruta, në varësi të stinës. Më së miri është t’i hani të gjalla, por mund t’i zieni edhe pa asnjë aditiv. Kripa dhe sheqeri janë reptesisht te ndaluara.

DITA E KATËRT: Sasi e pakufizuar kungujsh të pjekur ose të zier, pa asnjë aditiv.

DITA E PESTË – Zieni tre vezë: një për mëngjes, një për drekë dhe një për darkë. Sërish pa kripë dhe pa erëza të tjera.

DITA E GJASHTË – Në këtë ditë hahen vetëm perimet dhe frutat, por këtë herë sasia është shumë më e vogël, vetëm 500 g, për gjithë ditën. Matni dhe shpërndani gjatë gjithë ditës.

DITA E SHTATË

Dita e shtatë është dita e qumështit dhe hani kos me pak yndyrë (2-3 gota). Nëse nuk dëshironi qumësht të thartë, mund të hani kungull të zier ose të pjekur, pa asnjë aditiv ose 300 gram mish të bardhë pule të zier, pa erëza, të shpërndarë gjatë gjithë ditës.

DITA E TETË

Dita e fundit i kushtohet ujit dhe pastrimit. Gjatë gjithë ditës duhet të pini 1,5 litra ujë, të shpërndarë në mënyrë të barabartë në 6-7 porcione gjatë gjithë ditës.

Nëse jeni të kënaqur me rezultatet, mund t’i riktheheni dietës standarde pas ditës së tetë, por nëse ende dëshironi të humbni peshë, përsërisni regjimin nga fillimi.

Nëse ky rezhim ju duket si një “mision i pamundur”, merrni parasysh numrin e madh të njerëzve që kanë mundur ta përfundojnë atë