Lajmet E fundit

E trishtë/ Gjendet e pajete aktorja e njohur turke bashkë me të bijën

E trishtë/ Gjendet e pajete aktorja e njohur turke bashkë me të bijënTërmeti tragjik që ka prekur Turqinë dhe Sirinë ka lënë 40 000 mijë viktima, edhe se ekipet e shpëtimit kanë bërë të pamundurën të shpëtojnë sa më shumë njerëz. Ndër njerëzit që kanë humbur jetën nga tërmeti janë edhe aktoret turke, nënë e bijë Emel Atıcı dhe vajza e saj Püryan Atıcı.

Seriali Bir Zamanlar Çukurova mbahet mend si një projekt mjaft i suksesshëm që u shit jashtë vendit falë këtyre aktoreve. Lajmin e hidhur e ka dhënë kompania e njohur e prodhimit të serialeve, e cila shkruan: “Jemi thellësisht të pikëlluar për humbjen e Emel Aıcı dhe vajzës së saj Püryan Aıcı, aktores së vlefshme të serialit tonë televiziv Bir Zamanlar Çukurova, në fatkeqësinë e tërmetit në vendin tonë.

Urojmë mëshirën e Zotit për Emel Aıcı-n dhe vajzën e saj të dashur, të gjithë qytetarët tanë që humbën jetën në tërmet dhe ngushëllimet tona për familjet dhe të dashurit e tyre.”