Lajmet E fundit

LISTA/ Kreshnik Spahiu: Pse i eleminoi Sali Berisha 100% të 337 themeluesit e PD-së?

Nga Kreshnik Spahiu
Atë mbrëmje dhjetori unë isha atje. Së bashku me Azem Hajdarin dhe Arben Ristanin ishim si përfaqsues të fakultetit shkencave politike-juridike.
Papritur erdhi ai së bashku me Gramoz Pashkon. Nuk e njihja por quhej Sali Berisha.
Kishte dy kërkesa:

1- Të shpërndaheshim me qetësi sepse sipas tij, demostratat ishin inspiruar nga agjent serb të UDB,
2- Kërkoi që të ishte një nga personat që do shkonin tek Ramiz Alia për takim me grupin e studentve.
Kërkesat e tyre ngjallën reaksionin e gjithë studentëve. Dy studentë të arteve na bindën që ata janē spiunë të Ramiz Alisë dhe ne votuam kundër. U refuzuan dhe u fishkëllyen.
Pa u zgjatur me histori që i keni dëgjuar me dhjetra here po ju rikujtoj se pas 4 ditësh u shpall Partia Demokratike me 338 themelues dhe firmëtar.
Ai u rishfaq sërish aty dhe rrëmbeu mikrofonin pas Azemit për të marr protagonizëm me çdo kusht.

Nuk e krijoi ai, madje për kujtesē të miliona shqiptarve, kryetar u zgjodh Azem Hajdari dhe disa muaj më pas i zuri vendin e kryetarit ky me klanin komunist.
E mori kontrrollin dhe shfarosi çdo kënd duke shkruar vet historinë.Dikush që po më lexon ndoshta nuk do më besoj por sot s’do bëj asnjë koment sepse fakti me domumente që po publikoj flet vetë.
Sali Berisha i eleminoi 100% thelemuesit. Asnjë nga 338 themeluesit e PD nuk janë sot as deputet dhe as antar kryesi të PD me përjashtim të në emri. Ai quhet Sali Berisha.
Eleminoi gradualisht të gjithë:

Abdi Baletën-Petrit Kalakullën-Aleksandër Meksin-Gramoz Pashkon-Eduard Selamin-Ridvan Peshkopinë-Uran Butkēn-Tomor Dostin-Tomor Malasin-Azem Hajdarin-Zenel Hoxhën dhe 337
Dikush do thotë: “Edhe kēta nuk ishin burra të mirë”.

Po mirë o njerēz, të gjithë dolën burra të këqinj dhe vetëm Berisha ishte burr.
Jo të nderuar miq. Në rastin më të mirē ai e kishte mision shkatrrimin e disidencës anti-komuniste që lindi në Shqipëri. Në rastin tjetër ai është monstra dhe bespreri më i madh i kombit, madje më i rrezikshëm se Enver Hoxha pasi ky i nxjer në prit dhe u ngull thikēn pa shpine të gjithë miqve.
Asnjëri nuk është sot nē parlament.Pa e zgjatur lexoni listën zyrtare e 337 shokëve dhe themeluesve të PD që eleminoi Sali Berisha./m.j